INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Behať v zime? Obmedzenia neexistujú! ::
|Viac

Behať v zime? Obmedzenia neexistujú!

15.02.2017

Už nijaké výhovorky: Nezáleží na tom, či prší, je zima alebo tma - nemáte nijaký dôvod zrušiť plánovaný beh! Trénovať v zime je skutočnou výzvou. No vďaka správnemu konceptu sa môžete aj napriek mínusovým teplotám a nepríjemnému počasiu držať svojich bežeckých návykov nielen v ideálnom počasí.

 

Behaniu sa vďaka novým technológiám môžete venovať bez ohľadu na dennú dobu a podmienky počasia: cez deň, v noci, za tepla, v daždi alebo v zime - ambiciózneho bežca s bojovným srdcom nemôže nič zabrzdiť! Špeciálne vyvinuté nohavice a bundy sa postarajú, aby vietor nedostal nijakú šancu a vôbec neprenikol k pokožke. Bežec je tak chránený pred chladom. Bežecké oblečenie značky "Pro Touch", ktoré Intersport okrem iných ponúka, nie je len extrémne trendové, ale keď príde na počasie aj mimoriadne odolné.

 

Tri vrstvy garantujú úspešný zimný beh! 

Ak má teplotná výmena medzi rozohriatym telom a chladným vonkajším 

vzduchom optimálne fungovať, najlepšie sa spoľahnúť na "cibuľovú techniku"! Ak sa bude držať nasledujúcich tipov, prežijete zimu bez podchladenia. Ako teda spomínaná technika funguje a koľko vrstiev oblečenia je vhodných? Odpoveď je rovnako krátka, ako jednoduchá: tri!

Vnútorná vrstva má úlohu chrániť vaše zdravie. Má čo najrýchlejšie odvádzať od pokožky pot, čím pomáha udržiavať teplotu tela konštantnú. 

Stredná vrstva má tiež za úlohu čo najrýchlejšie odvádzať vlhkosť smerom von. Jej hlavná funkcia však spočíva v tom, slúžiť ako tepelná izolácia. 

Vonkajšia vrstva by mala byť čo najviac priedušná, aby v poslednej vrstve nezastavila odvádzanie potu. Keďže je priamo vystavená vrtochom počasia, mala by byť určite nepremokavá, alebo ešte lepšie: nepremokavá a odolná voči vetru.

 

Doplnky sú dôležitou súčasťou bežeckého oblečenia a zvyšujú komfort počas behu. Takže najmä v zime nezabudnite ani na zateplenú bežeckú čiapku a rukavice, na krk multifunkčný šál, reflexné doplnky aby ste boli lepšie videní a prípadne čelovku na hlavu aby ste lepšie videli Vy.

Obuv na beh v nepriaznivom zimnom počasí by mala byť prispôsobená taktiež týmto podmienkam. Mala by mať odolnejší vonkajší materiál, ktorý chráni pred chladom a vlhkosťou, prípadne aj s membránou. Ak chcete aby výber obuvi sadol presne Vašim potrebám, môžete využiť aj našu analýzu chodidla vo vybraných predajniach.

Ak sa chcete do behu hneď pustiť ale ešte nie ste optimálne vybavení a niečo vám chýba, naplánujte si zastávku v jednej z našich predajní Intersport po celom Slovensku. Radi Vám poradíme!