|Viac

Hudobné festivaly: Čo si treba vziať so sebou

01.06.2012

Jar a leto sú ročné obdobia hudobných festivalov. Od malých podujatí s ľudovou hudbou až po obrovské rockové festivaly – každý hudby a zábavy chtivý si nájde niečo pre seba. Väčšina návštevníkov strávi niekoľko nocí priamo vo festivalovom kempe vo svojom stane. Čo by nemalo chýbať v batožine, Vám prezradí Intersport-Blog.

35 stupňov a bezoblačná obloha, alebo desať stupňov a neustály lejak – počasie vo festivalovej sezóne prináša veľa prekvapení. Preto je dôležité, byť pripravený na všetky prípady.

Na spanie a odloženie vecí: stan, karimatka, spací vak

Na niekoľkodňový festival je stan najdôležitejšou časťou výbavy. Koniec koncov to nie je len miesto na spanie, ale aj odkladací priestor na osobné veci. Najvhodnejší je na tieto účely kvalitný kempingový stan, ktorý je nepremokavý a ľahko sa stavia. S karimatkouspacím vakom je „nocľaháreň“ kompletná. V predajniach Intersport teraz nájdete atraktívnu setovú ponuku, pozri aktuálny leták.



Oblečenie na tropické dni, aj do dažďa
Mali by ste mať so sebou oblečenie, ktoré sa hodí na slnečné, ale aj daždivé a chladnejšie počasie. Preto dievčatá zbaliť bikiny a chalani  plavky, ale nezabudnúť aj na nepremokavú bundu! Dôležité: Dobrá bunda nie je len nepremokavá, ale aj priedušná. Pretože pri vystúpení obľúbenej kapely sa dobrý fanúšik zapotí aj v daždi. Ak nie je bunda dostatočne priedušná, pot sa netransportuje smerom von, ale ostáva na pokožke.

Keď začne pršať, pôda je mäkká, vlhká a bahnitá. V gumených čižmách ostanú nohy v suchu. Na suché „hľadisko“ je najlepším riešením pevná obuv, napríklad model „4 Seasons“ značky McKinley. Na relaxovanie v kempe perfektne poslúžia kúpacie šľapky alebo žabky.

Príslušenstvo, ktoré oceníte: od sklápacieho stolíka, po štuple do uší
K výbave, ktorá by nemala chýbať patrí sklápací stolík. Počas prestávok si výborne oddýchnete aj v  hojdacej sieti. Nezabudnite aj na opaľovací krém a slnečné okuliare. Šiltovka alebo klobúk chráni Vašu hlavu pred priamym slnečným žiarením. A keď si chcete hodiť „šlofíka“ budú pre Vás na nezaplatenie štuple do uší („Ohropax“).



K batožine patrí aj malý ruksak či taška – dodatočne k veľkému ruksaku, v ktorom máte zbalené všetky veci! Pretože niektoré predmety si určite budete brať so sebou k pódiám, ako kameru, telefón alebo peňaženku. Ale aj tak by mal  byť vtedy Váš stan zabezpečený zámkou.

Čo by ste ešte určite mali mať so sebou:

  • Vstupenky
  • Plynový varič
  • Jedlo
  • Lepiaca páska
  • Toaletné potreby
  • Vreckovú baterku